הסיוע האמריקני לתקציב הביטחון הישראלי - משרת גם את ארה"ב

  צפיות 67,369

כאן חדשות

4 חודשים לפני

כאן חדשות | מבצע שומר החומות כבר נשמע כמו חדשות ישנות אבל מה המחיר הכלכלי שלו? יותר מ-10% מהתקציב השנתי של צה"ל מגיע מהדוד מאמריקה, וכשהדוד הזה שיושב בבית הלבן התחלף רגע לפני מבצע צבאי, מתעורר בירושלים החשש שהסיוע הזה עלול להיות בסכנה. האם הברז באמת עלול להיסגר? כתבתו של נתן גוטמן, מתוך משחקי הכיס 30.05.21


• כאן חדשות בטיקטוק ◄ www.tiktok.com/@kan_news
• כאן חדשות באינסטגרם ◄ kan_news
• כאן חדשות בפייסבוק ◄ kan.news
• להורדת יישומון כאן ◄ bit.ly/2NLO30g
• להרשמה לערוץ היוטיוב שלנו ◄ goo.gl/oVdgEa
• לאתר כאן הרשמי ◄ www.kan.org.il/

תגובות
mr.pumpkins
mr.pumpkins 2 חודשים לפני
צריך להפסיק עם זה, זה רק פוגע בנו.
IIIBETEPIII
IIIBETEPIII 4 חודשים לפני
הקריין מדבר שטויות. יוצא שהם פשוט נותנים ציוד צבאי בשווי 3.8$ מיליארד. מה הבעיה להפסיק? דואגים לעובדים בלוקהיד מרטין? יכולים לחזק את צבאם בעוד 3.8$ מיליארד במקום לתת לישראל. סתם קשקוש.
Dag Lakerda
Dag Lakerda 4 חודשים לפני
American Jews are the best tax payers, $5B is a lot of money, but $500B is even bigger. How much are does Talib and Omar people contribute?
jd
jd 4 חודשים לפני
Nothing
אין שם
אין שם 4 חודשים לפני
כמה שקר וחרטה חחח הכול מהונדס תתבישו המדינה הזאת הקימה את חמאס
אין שם
אין שם 4 חודשים לפני
@spaghetti dude יטרול שכמוך תחזור לחור שמצאת ממנו
spaghetti dude
spaghetti dude 4 חודשים לפני
טכנית הקמנו את הראשות הפלסטינית, אבל לא את חמאס
Nir Harpaz
Nir Harpaz 4 חודשים לפני
You only need to listen to the demagogic ignorance and/or hypocrisy to realize why its not gonna happen. this is only the beginning of what the US receives in exchange. 1 may say that its more beneficial to the US than to Israel.
יוסף זקן
יוסף זקן 4 חודשים לפני
גוטמן אתה יודע לעשות גם כתבות לא אנטישמיות? נגיד האנטר ביידן?
Stivan Gonzalez
Stivan Gonzalez 4 חודשים לפני
ביידן בוגד
alex
alex 4 חודשים לפני
גם מתפטרים מהסחורה גם מחזירים את הכסף ועוד אנחנו חייבים להם...🤦
Adam Zeller
Adam Zeller 4 חודשים לפני
0:47 הסתכלת פעם במראה? ארצות הברית תוקפת באפגניסטן בלי הפסקה למרות שהיא לא מותקפת חזרה בטילים על וושינגטון. מעל 1600 ילדים נהרגו בשנים האחרונות באפגניסטן על ידי הצבא האמריקאי. אובמה המנהיג האהוב יצא לאינספור מלחמות ומבצעים צבאיים בכל רחבי המזרח התיכון שסביר להניח שנהרגו פי כמה יותר אזרחים חפים מפשע בתקופה של אובמה ביחס לתקופה של טראמפ. איראן משקיעה כל שנה מעל 6 מליארד דולר בשלוחות הרצחניות שלה בעזה, לבנון, תימן, סוריה עיראק ועוד.. זה יותר מכפול ממה שישראל מקבלת מארצות הברית ועדיין חוץ מכמה מל"טים של טרור וטילים לא עשו עם הכסף הזה יותר מידי. ישראל לפחות מצליחה לבנות כיפת ברזל, מערכות הגנה, רכבים משוריינים, מכשול תת קרקעי ענק, טנקים חכמים, מודיעין מצוין ומטוסי קרב.
WizeGum VvS
WizeGum VvS 4 חודשים לפני
מעניין כמה שקר וכמה אמת יש בסיפורים האלו
Cyphoria A
Cyphoria A 4 חודשים לפני
הסיוע הכספי יסתיים או יקוצץ משמעותית יום אחד , מקווה שעד אז נביס את אויבים מסביב ויהיה שלום
o w
o w 4 חודשים לפני
סתם שטות לא נכונה, איך הכסף חוזר אם הוא מושקע גם לחומרים לייצור הנשק. הסיבה האמיתית לתקציב היא שצה"ל מספונסר על ידי ארצות הברית. הוא מראה לכל העולם כמה הציוד האמריקאי טוב ומעולה ובגלל זה כל העולם קונה ציוד אמריקאי. זה קרה עם האף 16 שנחשב כישלון עד שישראל השיגה אותו והפציצה את הכור בעיראק וזה קרה גם עם עוד. סיבה נוספת היא שזה כמו אייפון, אפשר לתקן ולקנות חלקי חילוף רק אצל הייצרן המקורי, ככה שמתי שישראל צריכה כאלה היא תשתמש בתקציב הביטחון (מעל ל50 מיליארד דולר בשנה) כדי לקנות. סיבה נוספת היא שאם אמריקה לא תספק, ישראל תייצר בעצמה ואז תיהיה מתחרה יותר גדולה. אין דבר כזה "בעלות ברית", הכל אינטרסים. ישראל צריכה להפסיק את העזרה האמריקאית, זה סתם נותן הפעלת לחץ על ישראל מארצות הברית מה שגורם לפגיעה בריבונות שלנו. ואם הבנתם טיפה משהו ממה שרשמתי, אתם גם כנראה תעשו אחד ועוד אחד ותבינו שלארצות הברית אין אינטרס לזה שהסכסוך יפתר, מכיוון שהסכסוך עושה לה כסף.
Simon RedStone
Simon RedStone 4 חודשים לפני
מצוין, אולי גם נמכור טכנולוגיה לסינים, נראה איך ירגישו בארצות הברית
Yg
Yg 4 חודשים לפני
רשידה טליה מחבלת שמאלנית
Alon Oz
Alon Oz 4 חודשים לפני
הדולרים שארה"ב מחלקת הם לא מאהבת ישראל וכו', הכל בסוף אלה אינטרסים צרים של מדינה (כל מדינה בעולם נוהגת כך, כך העולם נוהג). אם ארה"ב נותנת כסף, כנראה שהיא מקבלת משהו לא פחות טוב בחזרה. לדוגמה - בכך ארה"ב גורמת לנו לא לפתח מטוסים ישראליים ועוד. יוצרת תלות חזקה מאוד שלנו בהם וגם מרוויחה מזה המון, כמו גם וטו שלהם על מכירות נשקים ישראליים בחו"ל. (ועוד לא דיברתי על המודיעין האיכותי שאנו מספקים להם, על הניסוי בזמן אמת של הנשקים שלהם ועוד) הכל אלו אינטרסים צרים.
ohka on wheels
ohka on wheels 4 חודשים לפני
בוקר טוב אליהו התקציב הזה משרת בעיקר את ארצות הברית ישראל היתה יכולה להיות מעצמת נשק אם לא היה את הסיוע הזה
יערה שטיין
יערה שטיין 4 חודשים לפני
צריך להודיע לארה"ב שכל הסיוע הצבאי שלהם הלך לעבאס כדי שבנט-לפיד יוכלו להיות ראש ממשלה
אלי ביתן
אלי ביתן 4 חודשים לפני
לא טוב לא טוב כל הזמן אמרתי את זה ישראל חייבת להפסיק לקחת תסיוע מהאמריקאים חייבים לייצר בעצמנו ותאמינו לי כל העולם יעמוד בתור בישביל ליקנות נשק ישראלי . אז אמריקה תעזור לנו ככה או ככה כי גם אנחנו האינטרס שלהם נגד רוסיה וסין במיזרח התיכון . ישראל חייבת לייצר לעצה הכל ככה נילחם במי שצריך להילחם מבלי לידפוק חשבון לאף אחד !!
spaghetti dude
spaghetti dude 4 חודשים לפני
אחי אתה לא יודע לאיית, אני לא בטוח שצריך להקשיב למה שאמרת כל הזמן...
Abed Elgani
Abed Elgani 4 חודשים לפני
ربنا يحميكم وينصركم على عدو يلي ملوش تاريخ. 🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱🇮🇱👑👑👑👑👑❤️❤️❤️❤️❤️❤️God bless Israel 🇮🇱
Simon RedStone
Simon RedStone 4 חודשים לפני
China can invest in the idf, goodbye us
eden5260
eden5260 4 חודשים לפני
China is an enemy not a friend.
Jonathan Janah
Jonathan Janah 4 חודשים לפני
בגללם בטלנו את מטוס הלביא בגלל שהם מפחדים מהיום שנתחרה בהם ביצור נשק ואז נרוויח הרבה יותר מהסיוע שלהם…
Mor yosef
Mor yosef 4 חודשים לפני
כל הכתבה מראה שמאל קיצון מהממשלה האמריקאית, סוג של פלסטינים ממורמרים, הרוב הגדול בעד ישראל אין בכלל מה לדבר כתבה מיותרת
Michael.-Mike Rosenblum
Michael.-Mike Rosenblum 4 חודשים לפני
שכחתה רק עוד דבר אחד בלי המודיעין הישראלי והטייסים הישראלים היהודים!!! הרצות הברית לא הייתה מגיע לקבע ממה שהיא היום מבחינה ביטחונית . ישראל זה סוג של שכירי חרב של ארצות הברית בכול העולם הורגים מבוקשים ומספקים מיידע לאמריקאים ומלמדים אותם לטוס במטוסים שלהם ! לא מזמן אולי 5 שנים אחורה הטייסים הישראלים ניצחו את האמריקאים 100-1 הפלות מטוסים והאחד הזה רק ביגלל שלא היה להם נעים לתת להם 100-0 אז אל תישכחו בלי יהודים ישראלים אין עולם ! וברור שאין אמריקה
Hagere Tube
Hagere Tube 4 חודשים לפני
ישראל היא המדינה היחידה שלנו נעשה הכל כדי לישמור עליה. תודה לכם יהודי אירופה שבניתם לנו את המדינה.
Isaac Siman-Tov
Isaac Siman-Tov 4 חודשים לפני
חחחחח.יהודי אירופה עלק.בלי המזרחים הייתם מדברים היום מתים או ערבית או בורחים לאירופה, ארה"ב או אוסטרליה.
Aviel Avi
Aviel Avi 4 חודשים לפני
הסנדלר הולך יחף
dekel polak
dekel polak 4 חודשים לפני
אי-אפשר לנצח בהסברה העולמית, אלא במסר אחד ספקי החדשות בארה"ב מדווחים על התקפות הטילים של חמאס באופן שמציג את ישראל כמדינה תוקפנית ומגלגל בגלוי את האהדה למגרש הפלסטיני. כשהם לא מכפישים את ישראל ישירות עם סיפורים שמטרתם למשוך אהדה על הפלסטינים, הכותרות משמשות שופר לפוליטיקאים וארגונים הקוראים כביכול לשלום, ומעלים דרישות כלפי ישראל. אפשר להתרגז על כך ולבוא בטענות, לדוש בזה ולהתחפר בטינה, אבל האמת היא שאין מה להתפעל מזה, אלא ללמוד שזו תופעה טבעית וטוב שהיא מתגלה. טוב שהשנאה לישראל עולה על פני השטח, כי כך נבין אולי שמשהו כאן אינו כשורה, ונשאל: רגע, למה העולם אף פעם לא מבין אותנו? למה הוא תמיד לרעתנו? למה אנחנו כל כך שנואים, כל כך שונים? למה אנחנו כאלו דחויים? אם נסתכל בעיניים רציונליות על מה שקורה היום ומה שקרה לנו אז, מה יכול להיות גרוע יותר מהשואה, ומה גרוע יותר מזה שכבר יש לנו פיסת אדמה אבל לא נותנים לנו לחיות עליה בשקט? זאת אומרת יש כאן מצב אי-רציונלי שבו לא עוזבים אותנו לנפשנו. גם אם היינו קובעים את מושבנו באוגנדה או במדגסקר, כמו שהוצע לנו בעבר, בכל זאת לא היו נותנים לנו לחיות בשלווה, זה בטוח. אין כאן עניין ממשי עם הר הבית, או עם זה שתפסנו מקום לא לנו. לא על פיסת האדמה הזאת אנחנו נלחמים. אומות העולם נלחמות בנו על כך שאנחנו לא מבצעים את תפקידנו כלפיהם. האמת היא לא כלפיהם ממש, אלא כלפי מערכת הטבע. יש לנו, עם ישראל, עסק עם מערכת עליונה שאנחנו פורעים את חוקיה. לכן העוינות כלפינו לא תיפסק עד שניקח לידינו את שבט הביקורת ונמתח ביקורת על ההתנהגות שלנו עצמנו. נתחשבן ונשאל: מה בעצם האנושות חושבת ודורשת מאיתנו? ומתוך חיפוש במקורות, והתחקות אחר שורשנו כעם ומשימתנו הנצחית, להבין שרק דבר אחד היא מבקשת: שנהיה דוגמה לחיבור ולאהבה, שנהיה חברה למופת, אור לגויים. זה תפקיד ישראל במערכת החוקים של הכוח העליון, וכתוב על כך בתורתנו בפסוקים רבים אנחנו חייבים להבין זאת, לפתוח את זה, להרגיש, לדבר על זה, וככל שנהיה קרובים יותר לזה - נגלה בהדרגה שעמי העולם מתחילים להבין אותנו, לקבל אותנו. הם עצמם יבואו ויעזרו לנו להיות יותר מחוברים, להיות ערבים יותר זה לזה, וכך נגיע לתיקון בתוך עם ישראל, וסביב עם ישראל כל העולם יגיע לתיקונו - לחיבורו השלם, לחיבוק אנושי אחד. לכן כל העבודה שלנו צריכה להתרכז בהסברה, לעצמנו ולעולם כולו. הסברה של שיטת התיקון, של דרך החיבור שנמצאת במקורות העם: איך להשלים בין הפכים, איך להגיע לאהבה מעל שנאה. כי חוץ מאהבה לא חסר לעולם כלום. אנחנו צריכים להשתדל דרך כלי התקשורת להסביר את הגישה שנמצאת ביסוד האומה. שהיא לא גישה ציונית ולא מרקסיסטית, לא דתית ולא פשיסטית, אלא גישה שנובעת מתוך חוקי הטבע, ששורשם בחיבור ותכליתם חיבור. את זה כולם ישמחו לשמוע מאיתנו. שאנחנו לא מסכימים עם דת ישראל כמו שהיא עכשיו, אלא שואפים לחיבור ואהבה שצריכה להתפשט לכל העולם, בשווה לכולם.
Hugo Silva Mera
Hugo Silva Mera 4 חודשים לפני
Shalom Boker Tov
The Wise Jew
The Wise Jew 4 חודשים לפני
מדינצ ישראל אשכרה מדינה פרימיטיבית שכל הצבא שלה חי רק על ידי ההאמריקאים
Military Allies
Military Allies 4 חודשים לפני
@נתנאל ציון צודק, התבלבלתי בין 20 מיליארד דולר.
נתנאל ציון
נתנאל ציון 4 חודשים לפני
@Military Allies הסדור האחרון נקבע בשנת 2019. הוא הסתכם ב-72.9 מיליארד ש"ח ברוטו ו-55.3 מיליארד ש"ח נטו (11.5 אחוזים מתקציב המדינה).
Military Allies
Military Allies 4 חודשים לפני
@נתנאל ציון צודק רק טעות אחת, התקציב הוא 20 מיליארד שקלים, (מה שמפרסמים) אני משער שבמציאות התקציב עולה לבערך 30 מיליארס.
נתנאל ציון
נתנאל ציון 4 חודשים לפני
איך כל הצבא שלה חי רק על האמריקאים אם תקציב הביטחון של ישראל הוא 70 מיליארד שקלים והסיוע האמריקאי מסתכם בקרוב ל12 מיליארד (שכולם חוזרים לארצות הברית ו0 אחוז מהם נשאר בתעשייה המקומית או תומך בכלכלה הישראלית)
kfir r
kfir r 4 חודשים לפני
צריך להקפיא לרוסים את התקציבים שעושים דוואינים עם הספינות בשקל וחצי שלהם ממלחמת העולם ה2
kfir r
kfir r 4 חודשים לפני
@Hagere Tube מסכים איתך 👍
Hagere Tube
Hagere Tube 4 חודשים לפני
מלחמת העולם השנייה נגמרה בגלל ארצות הברית להזכיר להם בזמן קצר רוסיה נכבשה. אם לא חיילי אמריקה לא יודע מה היה קורה לנו
David
David 4 חודשים לפני
1:16 אפילו ביידן מבין את מה שהרוב פה לא רוצים להבין...
ohka on wheels
ohka on wheels 4 חודשים לפני
תקציב הביטחון האמריקאי הוא בערך 2.5% מתקציב הביטחון השנתי של ישראל סכום מגוחך שתוקע את התעשיה הישראלית בבירוקקטיות והגבלות בגלל זה נתקענו עם מערכת כיפת ברזל במקום להשתמש בתותחי לייזר שמשמידים את כל הטילים
Shoham channel
Shoham channel 4 חודשים לפני
נסתדר גם בלעדיהם עם הנצח לא מפחד
Shoham channel
Shoham channel 4 חודשים לפני
@spaghetti dude הבעיה שאנחנו נשענים על אחרים לכן אנחנו לא עצמאיים ותמיד חוששים מה אחרים יגידו
spaghetti dude
spaghetti dude 4 חודשים לפני
חחח אתה חי בסרט, בלי סיוע מארהב מההתחלה היינו קורסים עם גולדה.
Shoham channel
Shoham channel 4 חודשים לפני
@eliya tom אגלה לך סוד שנסתדר אפילו הרבה יותר טוב כי נהיה עצמאיים ולא תלויים באחרים
eliya tom
eliya tom 4 חודשים לפני
לא באוח שנסתדר בלי התמיכה של ארה״ב
Gil Yaish
Gil Yaish 4 חודשים לפני
יש פה עוד הרבה מעבר. כמו שהיא היתה קודם עבור הצרפתים ישראל הפכה לאורך השנים לאבן בוחן להרבה מהנשק האמריקאי, מה שמאוד תרם לקידום מכירות של כלי נשק שנוסו בהצלחה בישראל דוגמת מטוסי הF-16 שהיו להם תחליפים אירופאים ורוסיים אבל הועדפו בסוף ברוב העולם על פני המתחרים בין היתר בגלל ההצלחה שלהם בישראל בשנות ה80. אפשר לראות את הסיוע כתקציב של קידום מכירות כולל. בכללית זה נכון להרבה מאוד מערכות נשק כאלו וזה מאוד עזר לארה"ב לחזק את שליטתה בשוק הנשק העולמי עם התפוררות ברה"מ. זו גם מלכודת דבש- ישראל הפכה למאוד תלויה בסיוע הזה ובין היתר זה גרם לזניחה של פיתוחים ישראליים שיכלו בפוטנציה להתחרות באלו של האמריקאים כמו שאגב קרה בשוק המל"טים. כלכלית זה יכל להיות גם עול אדיר על ישראל, הפיתוח של הלביא למשל היה בור ללא תחתית ולא בטוח שבכלל היה יכול להיות מיוצא בגלל הלחץ האמריקאי, וככה ישראל מוצאת את עצמה באיזור הנוחות שלא דורש תקציבי עתק וקבלת חסות מלאה בתמורה לאי-תחרות מוצהרת וכריעת ברך מידי כמה זמן. בסכמה הגדולה המחיר אינו בשמים מבחינת האמריקאים שכבר השקיעו ומשקיעים עדיין 1.5 טריליון דולר במלחמה ובמיוחד בשיקום בעיראק ואפגניסטאן ורק רוצים לצאת מהמזרח התיכון ושאחרים יתמודדו עם הבעיות האלה, יהיה זה ישראל, טורקיה, סעודיה או איראן. אם 4 מיליארד דולר שנתיים יקנו להם טיפה כוח השפעה והם גם ככה יקבלו אותם חזרה ויקבלו קידום מכירות על הדרך אז זה משרת את האינטרס שלהם והם ישמרו על זה. הפרוגרסיבים ימשיכו להקצין וזה בעייתי, אבל הם לא אלה שבשלטון ולא סביר שהם יהיו עם רמת ההקצנה הזו תחריף ונמשיך לראות אינטרס שגובר על העיניים אחוזות הטירוף של AOC.
smoel rozental
smoel rozental 4 חודשים לפני
אז עדיין לא ברור לי לאן הולך כספי משלם המיסים הישראלי? שכולם אומרים לביטחון אם יש רק סיוע אמריקאי ביטחוני אזורי גבולי כל מה שרק יגידו...
smoel rozental
smoel rozental 4 חודשים לפני
@Military Allies תודה על התשובה אשריך
Military Allies
Military Allies 4 חודשים לפני
תקציב הביטחון הישראלי הוא 20 מיליארד דולר, 3 מיליארד מזה הוא הסיוע האמריקאי, זה אומר ש17 מיליארד מגיעים מהמיסים
אחת שיודעת
אחת שיודעת 4 חודשים לפני
גורל אחד שם אותנו כאן בארץ הזאת בסבב האחרון של הסכסוך היהודי-ערבי פנו היסטוריונים וחוקרים יהודים אל היגיון הקהל בהסבר הקדום על שורשי העם היהודי ומקורות העם הפלסטיני. לטענתם אין שום הצדקה לטעון שהארץ שייכת לפלסטינים, שכן מבחינה היסטורית מעולם לא היה עם כזה "פלסטינים", והכינוי ניתן להם מפי הרומאים כדי להשכיח את העצמאות היהודית ששלטה עד מרד בר כוכבא. למרות ההסבר המשכיל הזה, ניכר שרוב העולם מזדהה דווקא עם הגרסה הפלסטינית, לפיה הם תושביה הבלעדיים של ארץ ישראל. אפשר לנער את הראש ולתהות לאן ברח ההיגיון האנושי? ובמחשבה שנייה לשאול מאין בא ההיגיון של אותם אינטלקטואלים? הרי הם חזרו אלפיים שנה אחורה בזמן, לזמנים שזרקו והגלו אותנו מכאן, ואילו ההיגיון של הפלסטינים מתבסס על עשרות השנים האחרונות. כלומר ההיגיון הערבי פשוט יותר: לפני שהעפלתם ארצה בגלים, היו כאן ערבים או לא? היו. באו יהודים? כן. זהו. נכון, הם באו אחרי השואה והיו צריכים מפלט, אבל מבחינתם היהודים היו יכולים גם ללכת לכל מקום אחר פנוי. כלומר, הערבים משתמשים בהיגיון קצר, ישיר, והם לא צריכים אינטליגנציה גבוהה שתבוא ותסביר להם את ההיסטוריה במהלכים מפותלים. ובעצם איפה ראינו דוגמה בעולם שאחרי אלפיים שנה מישהו בא ואומר, "כאן היה הבית של סבתא שלי, אז אני רוצה לבנות פה מחדש גם את הבית שלי"? תארו לעצמכם שיקומו עמים ברחבי העולם ויתחילו לעשות "משפטי צדק" זה עם זה, ידרשו בעלות על אדמת אבות אבותיהם, מה יהיה? נפתח את כל ההיסטוריה ונראה מה קרה בעולם, את כל התנועה והנדידה האנושית ממקום למקום, ומה נעשה עם התוצאות? מלחמת עולם? אז האם הארץ שייכת לערבים או ליהודים? על פי חכמת הקבלה, הארץ לא שייכת לבני אדם, היא שייכת לטבע, לכוח העליון שברא ויצר אותה. הוא בעל הבית הבלעדי. כמו שאמר רש"י: "כל הארץ של הקב"ה היא, הוא בראה ונתנה לאשר ישר בעיניו, ברצונו נתנה להם, וברצונו נטלה מהם ונתנה לנו". ובאמת גם זה לא נכון, אלא אם כן מתייחסים לכתובים כהווייתם. הלוא הכוונה היא לא לחבל ארץ גשמי. לא רש"י ולא אחר מחכמי האומה לא דיברו על קרקע חומרית. הם כתבו על יהדות כמהות, על ישראל כשם בעל משמעות. "עברי" עבורם אינה מילה סתמית שקבע מישהו שהצליל שלה מצא חן בעיניו. "עברי" בא מהמילה עבר: שעבר מעולם הפירוד לעולם הייחוד של הטבע. במקורות "יהודי" נובע מהמילה "ייחודי": מי שמייחד עצמו לכוח העליון שבטבע ומקדיש עצמו לחוקיו. "ישראל" מלשון "ישר-אל": מי שמכוון ישר אל האל - שואף להידמות לתכונת הכוח העליון דרך הכוונת של אהבת הזולת. מובן שאין בסיס לוויכוחים על צדק וזכות על הארץ. אומה שרוצה לשבת כאן צריכה להוכיח שהיא מתאימה לארץ מבחינה רוחנית. בזמננו העיקר הוא כבר לא האדמה. בזמננו העיקר היא הרוח. אנחנו צריכים להיות מאוחדים ברוח, בוויתור הדדי, כדי להראות דוגמה לכל העולם איזו חברה חדשה צריכה לקום על פני כדור הארץ - במקום כל מה שקורה כרגע בחברה האנושית. זה מה שאנחנו צריכים לעשות, ולא לעסוק בחשבונות מי יחיה כאן ושם, וכמה קילומטרים אחורה או קדימה. אנחנו צריכים להתפלפל פחות ולפתוח את הלב יותר. לשבת בריכוז וללמוד לבנות מעצמנו חברה. גם המילה "חברה" באה מהשורש חבר, בינתיים אנחנו לא קיימים כחברה, לא מקיימים את החוק "כל ישראל חברים". להיפך, אנחנו מורכבים בצורה מקרית ורופפת, מבליל של עשרות נטיות, תנועות ומפלגות. חיים בסכסוך, בחילוק ופירוד. אנחנו צריכים לבחור בייעוד שלנו, לבנות מעצמנו עם אחד, להיות כאיש אחד בלב אחד, וכך לחנך את עצמנו ואת הצאצאים שלנו. אז אף אחד לא יוכל לפתוח את הפה נגדנו, נתקבל בברכה בכל מקום אליו נגיע. כי מלכתחילה הסכסוך הוא לא טריטוריאלי, אלא רוחני בלבד. זה קשה לשמוע כי בזה אנחנו חותכים את השורשים הגשמיים שלנו, אבל אנחנו חייבים להפעיל שורשים רוחניים במקומם, להיות עם חופשי בארצנו, חופשיים מהרצון הגשמי המפריד בינינו, למעלה ממנו. בזמן שעלינו כבר להיות דבוקים לרוח, אנחנו עוד נדבקים לאבנים. בואו נתחיל לתת לעצמנו דין וחשבון למה אנחנו קיימים ולשם מה. להבין שהתשובה היא לא כדי שיהיה לכל אחד כמה שיותר נוח בפינה שלו בלי קשר והתחשבות בשאר החברה, אלא אנחנו צריכים לדאוג להתחבר בינינו, ולעבור עם כל העולם ישר אל הדרגה הרוחנית שלו המייחדת לה כוח עליון אחד - הטבע, האלוהים.
אדיר קאשי
אדיר קאשי 4 חודשים לפני
ביום שישראל תוותר על התשלומים שלהם הם ידפקו עם מיליון מובטלים אז שלא יעשו פוזות שהם עושים לנו טובה
דביר דוד שאקי
דביר דוד שאקי 3 חודשים לפני
הם עושים טובה וגם מרוויחים ממנה.. תאמין לי שאנחנו מרוויחים מזה הרבה יותר אז נכון שעדיף להסתדר בעצמינו, אבל מותר קצת להוקיר טובה למי שעוזר לנו
Noam Sviri
Noam Sviri 4 חודשים לפני
הגיע הזמן להתבגר ולהפחית את הכספים מארצות הברית ולפתח עצמות גם בזה לאט לאט לגבי בני סנדרס האוטואנטישמי יגיע היום שתזרק מארצות הברית
Noam Sviri
Noam Sviri 4 חודשים לפני
@jony prepper israel נו... כתבתי אוטואנטישמי
jony prepper israel
jony prepper israel 4 חודשים לפני
ברני סנדרס יהודי והוא היה קיבוצניק כמה שנים
Daniel Michaeli
Daniel Michaeli 4 חודשים לפני
🇺🇲🇺🇲🇮🇱🇮🇱💪💪
Daniel Michaeli
Daniel Michaeli 4 חודשים לפני
🇺🇲🇺🇲🇺🇲🇮🇱🇮🇱🇮🇱
looking for comments to relate
looking for comments to relate 4 חודשים לפני
5:12 אין בארץ ישראל הקדושה שום שטח פלסטיני!
RageSmirk
RageSmirk 4 חודשים לפני
תסתכל על הדגל של ירדן וחזור והסתכל בדגל של פלצטין.
Robin Marsh
Robin Marsh 4 חודשים לפני
@Batia M הוא בסך הכל לא יודע. חבל שיש לו שפה התנהגות שאינה הולמת, אחרת היה טורח גם להשכיל לפני שמתלהם.
Daniel
Daniel 4 חודשים לפני
מפגרים
looking for comments to relate
looking for comments to relate 4 חודשים לפני
@Alex Kremer לו לי לו
Alex Kremer
Alex Kremer 4 חודשים לפני
"לה לה לה לה אין פלסטינים אין פה שני עמים לה לה לה לה לה הכל בסדר זה לא טילים שיורים עלינו החמאס לה לה לה לה לה"
שמואל כהן
שמואל כהן 4 חודשים לפני
ברני סנדרס יהודי פרוגרסיבי שמאלני מתבולל בדיוק כמו מרץ והשמאל אויבי המדינה
Alex Kremer
Alex Kremer 4 חודשים לפני
ברני סנדרס "להביא אנשים לחיות ביחד" "נכון הקולות מגיעים מהשוליים של המפלגה הדמוקרטית". נו באמת...
Robin Marsh
Robin Marsh 4 חודשים לפני
@Alex Kremer אלכס. אתה פשוט לא יודע וכדאי שתתחיל ללמוד. אני לא מאשים אותך אבל קח בחשבון שאני לא ארד לרמה שאתה מייצג פה. אתה לא מבין, לא יודע וחושב שכן. ההשכלה שלך, במיוחד בתחום לא מחודדת. אתה יכול לנבל את הפה, זה בסדר, אתה רגיל להיות בסביבה כזו שאחרת אין הסבר. כתבתי לך, תלמד ותשכיל ואל אתה לא יודע מהיכן להוציא חומר, אשמח לשלוח לך קישורים מתאימים
Alex Kremer
Alex Kremer 4 חודשים לפני
@Robin Marsh אני אקרא לכל מפגר שחושב שהפלסטינים פה זה לא פלסטינים אלא שוודים דפוק כי אין מילה יותר טובה לתאר אתכם חמודי. מי שלא יודע היסטוריה כאן זה אתה. הפלסטינים שחיים כאן בחרו בשם "פלסטינים" באותו זמן שאבותינו בחרו בשם "ישראלים" אז כן אתה דפוק.
Robin Marsh
Robin Marsh 4 חודשים לפני
@Alex Kremer אלכס יקירי. אין לך זכות לקרוא לי דפוק ובמיוחד כשאתה לא יודע היסטוריה. את התארים תשאיר כשאתה מחליף דעות עם מישהו אחר. תלמד, תשכיל ואחר כך אולי גם תתנצל. מותר לך לא לדעת, אסור לך לא ללמוד.
Alex Kremer
Alex Kremer 4 חודשים לפני
@Robin Marsh תמשיך להכחיש, אולי גם תשים את הראש בתוך האדמה ה7 מיליון פלסטינים בין הנהר לים פשוט יעלמו. דפוק.
Robin Marsh
Robin Marsh 4 חודשים לפני
כי אין דבר כזה "פלסטין".
אורי פרץ
אורי פרץ 4 חודשים לפני
מנסים להעמיד פנים שזה בגלל כמה עבודות בתעשיות הבטחוניות, זה שקר. לביידן אין בעיה להעיף מיליון עובדים של תעשיית הנפט. הסיבה לכך היא שלביידן יש הרבה חסרונות, אבל הוא תומך בישראל.
7 7
7 7 4 חודשים לפני
מה הקשר?! הסיוע הוא לא מתקופת ביידן (מה עצר מאובמה לעצור את הסיוע, גם הוא היה אוהב ישראל?!). הכלכלה חשובה מאוד לארה''ב (במיוחד במרוץ נגד סין), זה לא רק הכסף שישראל מחזירה לשוק, כל רכישה ישראלית זה חיזוק של חברות אמריקאיות...כל רכישה זה הגדלה של הכלכלה (בשל המיסים), כל רכישה כזו זה צמצום האבטלה, כל רכישה כזו זה העלאת הביקוש -יצירת מצב של כניסת רוכשים חדשים... בנוסף אנחנו ''בסיס'' בשבילם שמרגיע את האזור ומשאיר את האיום במזרח התיכון. (האוייב הכי גדול של מדינות ערב, היא לא ישראל אלא ארה''ב, ולכן נוח לה לחמש אותנו צבאית)! יש לארה''ב, המון סיבות לפני 'אהבה'.
עדו סוקולובסקי
עדו סוקולובסקי 4 חודשים לפני
במילים אחרות. האמריקאים לוקחים ממשלם המיסים האמריקאי כסף, נותנים לתאגיד לוקהיד מרטין או בואינג וישראל משמשת בתור מתווך כשעל הדרך הם עושים טסטים לנשק שלהם על הגב שלנו
עדו סוקולובסקי
עדו סוקולובסקי 4 חודשים לפני
@Robin Marsh האמריקאים התייחסו באופן שלילי מאוד למדינת ישראל. בן גוריון היה צריך להיכנס לבית הלבן מכניסת המשרתים כדי לדבר עם קנדי. מה ששינה את זה היו דברים כמו נאום כרושצ'וב שישראל הצליחה להשיג ולהעביר לרשויות המודיעין של המערב והמיג העיראקי שהשגנו לפני מלחמת ששת הימים.
Robin Marsh
Robin Marsh 4 חודשים לפני
אינורסים הדדיים. עובדה שהרוסים והצרפתים היו בעד מדינה יהודית במזרח התיכון וריח הנפט שינה את דעתם. לאמריקה הייתה טקטיקה שונה שצלחה כמובן גם בזכות הלובי היהודי. זה מורכב וחשוב להודות לדוד סאם
רבקה כהן
רבקה כהן 4 חודשים לפני
ואז ארהב אומרת לנו מה לעשות וקובעת לנו כלומר עשיו במיטבו
Lilush
Lilush 4 חודשים לפני
ישראל חייבת לראות לאן נושבות הרוחות ולהתחיל לייצר בעצמה
Robin Marsh
Robin Marsh 4 חודשים לפני
@7 7 לא מדוייק ידידי, לא רק עניין של כסף, יש עוד המון הבטים.
בי דו
בי דו 4 חודשים לפני
@7 7 הבעיה נמצאת הראש היהודי הגלותי אולי בדורות הבאים שלא חוו שואה או פוגרומים בארצות ערב.ורוסיה. אז יקום היהודי הישראלי העברי זה שירגיש שהוא עצמאי ואדון לעצמו. בנתיים אנחנו עמוק בגלותיות.
7 7
7 7 4 חודשים לפני
@בי דו נכון היא קונה מכל העולם, אבל הסיוע שהיא מקבלת מארה''ב מחייב אותך לקנות בו רק בארה''ב ומעט בישראל... ואז יוצר מצב שבכסך הזה במקום לקנות ממדינה אחת בזול יותר, אתה קונה ביקר בארה''ב (אין לך אלטרנטיבה אחרת)... סחטן על החישובים...😉 השאלה היא עד כמה ישראל מעוניינת לצאת מהעסקה הזו (כי אם זה תלוי בארה''ב המצב יישאר כפי שהוא)!!
Lilush
Lilush 4 חודשים לפני
@7 7 לזה בדיוק התכוונתי. ישראל צריכה לשאוף לכלכלת מלחמה עצמאית .
בי דו
בי דו 4 חודשים לפני
@7 7 אני רק מחדד ומחזק את מה שאמרת. שצריך במשך עשור או שניים בהדרגה לקצץ את הסיוע הצבאי.כל שנה חמש אחוז .הרי סך הסיוע הוא פחות מ15 מליארד שקל.תחלק בשני עשורים זה 750 מליון שקל לשנה. ישראל קונה נשק לא רק מארהב .הצוללות והסטילים מגרמניה.יש עוד מדינות.
שלום שליו
שלום שליו 4 חודשים לפני
לא טוב להיות כל כך תלויים בהם... לא טוב בכלל
Nir Harpaz
Nir Harpaz 4 חודשים לפני
@Adam Zeller "ישראל מתחייבת לא למכור נשק למדינות שארצות הברית לא מסכימה." לא מדוייק ואין קשר לסיוע השנתי לישראל הסכמי שת"פ עם ארה"ב בפיתוח מערכות לחימה משותפות כדוגמת החץ שלבד זה היה אתגר כלכלי משמעותי לפתח. ארה"ב מביאה ידע התחלתי והון לפתח מערכת שלנו היא אסטרטגית ואנחנו צריכים אותה לקיומנו. בתמורה לארה"ב זכות וטו על המערכות האלה אם אחנו רוצים למכור אותן לצד שלישי. כפית ברזל פותחה במימון ראשוני של 200 מליון ואז אפילו יותר אולי מיליארד בסופו של דבר, מהדוד סם. החץ פותחה בהרבה מיליארדים שלא היו לנו והיו להם. אנחנו מקבלים ביטחון ואיכות חיים (אחרת עשרות מיליארדי שקלים היו מוסטים לזה) הם מקבלי שקט שהפיתוח של ישראלים החכמים לא יתחרה באלה שלהם. סיפור דומה יש לנו עם מטוסים, אנחנו משביחים מטוסי אפ 15 ו 16 לכל העולם, אבל למכור את אותם מטוסים שארה"ב מכרה לנו בכסף שלהם למדינות אחרות ולהתחרות בייצוא האמריקאי מכעיס אותם ובצדק. זה מכעיס גם לנו את האגו אבל אלה צפרדעים שאנחנו מעדיפים לבלוע אחת לכמה זמן. מערכות אחרות כמו הפלקון היו כאלה שארה"ב התערבה ומינפה את הסיוע השנתי נגדנו כדי לבטל את העיסקה, כשהיא ראתה שהמסחר שלנו בנשק מסכן אינטרסים שלה (מכירה לסין) אז לה היו מנופים לסכל את זה עבורנו, אבל אותו דבר עם הרבה פחות מנופי לחץ אנחנו עשינו עם רוסיה כדי לדאוג שהיא תעכב או לא תמכור S-300 ואח"כ S-400 למדינות אוייב. מעצבן? כן, לגיטימי? תלוי את מי אתה שואל
Adam Zeller
Adam Zeller 4 חודשים לפני
ישראל יכולה בהדרגה להפחית את התלות הזו. בסופו של דבר זה בערך 1/8 מהתקציב הצבאי השנתי. ואם מסתכלים על זה ביחס לתקציב המדינה הכולל זה פחות מ5 אחוזים, זה כן משמעותי ועוזר אבל אולי הגיע הזמן לשנות קצת את החוקים. בתמורה למשל- ישראל מתחייבת לא למכור נשק למדינות שארצות הברית לא מסכימה. לא קונה נשק ממדינות כמו סין או רוסיה. הסיוע מגיע עם הרבה מגבלות.
chananel 3
chananel 3 4 חודשים לפני
וגם יש לארה"ב אינטרסים פה, גם הגרעין איום לארה"ב, וגם עניין נפט.
Teniaru
Teniaru 4 חודשים לפני
הציוץ "די למימון רצח ילדים" הוא בדיוק כזה שמתאים להפנות נגד הסיוע הכלכלי לרש"פ (הרשות הפושעת). המחבלים מחייכים כשהם מואשמים בבית דין ישראלי בגין רצח יהודים משום שהם יודעים שהם יקבלו במתנה כסף אמריקאי או קנדי או אירופאי מכיסו של אבו מאזן על חשבון אזרחי הרשות העניים. אבל אם במימון עסקינן, כדאי להזכיר מהי ההגדרה של מדינה עצמאית- מדינה ש*אינה* תלויה במעצמות זרות ולא בחסדי הגויים. לא רוצים לתת כסף (שהם מקבלים בחזרה)? לא צריך. אם נתחיל לקדם עבודה עברית וחוכמה יהודית ייקח פחות זמן עד שנשחרר את המדינה מהמעצמות המכובדות ונהיה בעצמנו אלה שמייצרים ומוכרים נשק ומונעים קריסה של מדינות. אם תרצו אין זו אגדה, רק צריך לרצות ולעשות. אומת הסטארט-אפ היא רק ההתחלה, בעז"ה ובעזרתנו תקום פה אומת התמ"ג, אומת הצדק, אומת התפארת, אומת הדו-קיום, אומת החקלאות, היצירתיות והחדשנות. אולי יום אחד שונאינו לא יעמדו לכלותינו ויהיו לידידינו ובעלי בריתנו, ולא בזכות הכח אלא מכח הזכות.
רבקה כהן
רבקה כהן 4 חודשים לפני
בני גנץ הולך לבכות לבידן שיתן לנו מליארד דולר לכיפת ברזל ואנחנו הולכים לתת לערבים 53 מליארד בהסכם הקואלציני תגידו השתגענו
eden5260
eden5260 4 חודשים לפני
@David חרדים "אוכלים" את הכסף זו עובדה . הכסף שניתן להם הוא לא! למטרת שילוב לעבודה או סגירת פערים כלכליים. להפך הכסף הוא מטרה שלהם ורק שלהם על חשבון הציבור שמשלם. זכותו של כל חרדי לחיות בצמצום לא לצאת לעבוד לעבוד חצי משרה ... זה לא טוב למדינה אבל זו זכותו הדמוקרטית המלאה . זו אינה זכותו הדמוקרטית לקחת תקציבים מיוחדים שאינם תורמים מאום לכלכלה.
רבקה כהן
רבקה כהן 4 חודשים לפני
צודק לחלוטין .יותר גרוע מזה עכשיו רוצים ליבש לגמרי את כל בתי הספר החרדים כדי שיוכלו לממן טרור והגנה על טרוריסטים של התנועה האיסלמית מדינה אוכלת יושביה
David
David 4 חודשים לפני
אשכרה 53 מילארד לערבים יותר ממה שניתן אי פעם לחרדים בתקופה כל כך קצרה... העיקר הציבור החילוני יודע להתלונן שהחרדים אוכלים לו את הכסף. ואילו הציבור הערבי עושה את זה לא פחותוגם באותה מידה משיב לנו בפיגועים רצחניים.... והמבין יבין
Noam Sviri
Noam Sviri 4 חודשים לפני
חחחחחחחחחחח גמרת אותי ענק אחי וכל כך נכון ! ובסוף יעשו עם זה פוגרומים ולרכישת נשק נגדנו ונגדם פיפי
dg
dg 4 חודשים לפני
רגע מה הבעיה שזה עוזר גם לאמריקאים הרי גם ככה היינו צריכים לקנות את הנשק הזה
בר
בר 4 חודשים לפני
@eden5260 נכון ..אבל מרגיז שבתעמולת הבחירות בארהב הם מתחילים להזכיר שהם מבזבזים כספים בגלל ישראל (שזה לא נכון).. ועל זה שישראל היא בעצם נקודה אסטרטגית ומשרת אינטרסים שלהם במזרח תיכון שותקים
eden5260
eden5260 4 חודשים לפני
@בר גם רוצים תמיכה של המדינה החזקה בעולם בעלת זכויות ווטו באו"ם! גם שיתנו יד במימון,ניסוי ופיתוח נשקים שלנו גם לקבל מהם סיוע כספי שנתי + תוספות. ואז בוכים על זה שאנחנו צריכים לתת משהו בחזרה. נו באמת קצת מציאות
בר
בר 4 חודשים לפני
כי מותר לנו ליקנות רק מהם לכן הכסף חוזר אליהם ורק הם קובעים מה מותר ומה אסור
wizzzer1337
wizzzer1337 4 חודשים לפני
משרת... רק את ארה"ב, את תעשייני הנשק האמריקאים.
Yosef Goldberg
Yosef Goldberg 4 חודשים לפני
הם יכולים פשוט לתת את הכסף הזה לתעשיות הביטחוניות שלהם או להגדיל את ההזמה שלהם ב3 מיליארד בשנה וזהו הם לא באמת תלויים ברכש היש.
Yosef Goldberg
Yosef Goldberg 4 חודשים לפני
@Noam Sviri זה נכון אבל לא קשור. אגב מדובר ב50 מיליארד שקל ל10 שנים בערך 1.5 מיליארד דולר בשנה שמתוכם חלק מכובד חוזר למדינה בצורת מס. זה לא אומר שאני חושב שצריך להביא להם משהו חוץ מיד ברזל כלפיהם אחרי מה שקרה כאן.
Noam Sviri
Noam Sviri 4 חודשים לפני
גנץ טס לשם להתבכיין על מליראד דולר לנשק ולערבים פה נותנים 58 מיליראד שגם בסוף יגיע לנשק חחחחחח
N K
N K 4 חודשים לפני
Thank you president biden . תודה לך הנשיא ביידן 🙏🙏⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁦🇮🇱⁩⁦🇮🇱⁩⁦🇺🇸⁩⁦🇺🇸⁩
arik wilchfort
arik wilchfort 4 חודשים לפני
כל הכלים שישראל קונה עוזרים לממשלת ארה"ב בפיתוח מערכות ושיפורן על ידי ישראל וכל זאת על מנת שישראל לא תפתח בעצמה ובאופן בלעדי מערכות שלא יגיעו בסופו של דבר לצבא ארה"ב..איך אמרה גולדה.. "אלה משלמים בירוק ואנחנו משלמים באדום"..וזו הסיבה שלא מחסלים את חיזבאללה פתח וחמאס..יש על מי להתנסות...אם היו מחזקים אותנו כמו שצריך לא היינו חייבים את כל הבלאגן הזה ..אבל בלעדינו יהיו עוד יותר מלחמות ובלאגן שארה"ב תצטרך לחזור לפה ולא לצאת כנראה לעולם..
Yitzhak Malul
Yitzhak Malul 4 חודשים לפני
משרת בעיקר את ארה"ב. הגיע הזמן שה-'סיוע' הזה יבוטל והם יתעסקו בעניינם ויעזבו אותנו לנפשנו.
RageSmirk
RageSmirk 4 חודשים לפני
גם מטוסי הקרב שמוכרים לנו חלשים ב-30%-40% מהמקביל האמריקאי. הם רק נראים דומים
arthur L
arthur L 4 חודשים לפני
זה רק נראה כאילו אטנחנו משרתים אותם, הם משרתים אותנו, ישראל בפועל היא השחקנית הגדולה מכולן
yoav. vaoy
yoav. vaoy 4 חודשים לפני
@sHE beLIevED ממש לא הסיוע הוא לא אחוז כל כך גדול וקריטי בתקציב שלנו אם לא יהיה סיוע אז נוכל גם לקנות נשק לא אמריקאי שיתן יותר תועלת לעלות
Noam Sviri
Noam Sviri 4 חודשים לפני
@sHE beLIevED אתה כותב מחוסר ידיעה הפסקה לאט לאט - תוכננה ע"י יוסי בילין בזמנו! פיתוח תעשיות מקומיות והורדת מחירים של ציוד לדוגמה הרכב ג'יפ במקום הרכב סופה , הסופה הופסקה בגלל סרוב אמריקאי , מדים ונעליים הופסק ביצור מקומי, לכול חלק אמריקאי יש גם חלק ישראלי ובמחיר מוזל כלל טילים יש טכנולוגיות ישראליות בהכל ומספיק לשנורר אותם ! לדוגמה ישראל רוכשת את המנועים של המרכבה מגרמניה וזה עובר בארצות הברית מתעסקים עם זה שם ורק אחר כך מגיע לישראל גזירת קופונים לכל אורך הדרך, לפעמים צריך להבין את הכלכלה ישראל לא יכולה לספק ציוד צבאי מסויים למדינות ויחידים ללא אישור של ארצות הברית יש ביטול בקשות להזמנות בכל שנה וזה רק עולה פיתוח תעשיה מקומים ועצמות תעשיתית !!! חשוב יותר משנורררררר... .
Yitzhak Malul
Yitzhak Malul 4 חודשים לפני
@sHE beLIevED אנחנו quite literally "מוציאים כסף משלנו" על מטוסים ונשקים. יש לנו כסף מעבר למה שארה"ב זורקת לנו, כמו קבצנים ברחוב. ולא. לוותר על מקסימום 10% מתקציב הביטחון לא יוביל לעלייה במיסים. יש הרבה דרכים לשפר את הכלכלה, לעלות מיסים היא לא אחת מהן.
KASHMAR SUICIDE
KASHMAR SUICIDE 4 חודשים לפני
יש לנו מדינה מלאה במפגרים זו הסיבה היחידה שזה קורה
Silvia Shefa
Silvia Shefa 4 חודשים לפני
גם אחרי העלייה לישראל, יש עוד לאן לעלות מאז סיום מבצע "שומר החומות" נחתו בישראל למעלה מ-500 עולים חדשים. הם עלו ארצה מעשרים מדינות שונות, ביניהן: ארגנטינה וצ'ילה, בלארוס ואתיופיה, פינלנד ושווייץ, אוקראינה וארה"ב ועוד. מחוסר אונים בתפוצות, מהאיום המתמיד, מהשוט האנטישמי שמצליף, גל העלייה צפוי להימשך ויהודים מרחבי העולם יתקבצו ארצה. בהתחלה הם יחפשו בית אחר להגר אליו, אבל בסופו של דבר הערבים דואגים להפיץ שנאה כלפי יהודים בכל מקום שבו רגלם תדרוך, בדומה לרוח השנאה השולטת בישראל וסביבותיה. כביכול אין כאן היגיון, הרי האיום הערבי ימשיך להתהדק סביבנו כמו טבעת מארצות הגבול, ויפעיל עלינו לחץ מבפנים דרך ערביי ישראל - מה שהיה אמור לגרום לנו לרצות לברוח מכאן לכל מקום אחר בעולם בהנחה ששם יתייחסו אלינו טוב יותר. אבל בפועל קורה אחרת. ישראל ושאר ארצות העולם מתחילות לפלוט אותנו מתוכן בעת אחת, כאילו היינו קוץ כואב מאוד בעין של האנושות. הערבים פועלים במרץ וחכמה שכך יהיה, שדעתו של כל העולם תתהפך עלינו לרעה, או ליתר דיוק כך פועל דרכם הכוח העליון ודואג שלא נחשוב שיש לאן לברוח ועל מה להתלבט, אם עדיף לגור בישראל או להישאר בפחד בחו"ל. הכוח העליון כמו רוצה לומר שלפנינו עומדת פעולה רוחנית שלא קשורה למקום גיאוגרפי, וכי אין הבדל איפה אנחנו נמצאים פיזית, איפה עומדות רגלינו. לכן בתקופה הקרובה תהיה עלייה כי מטחי הטילים נראים פחות מאיימים מאימת האנטישמיות שמסכנת את חיי היהודים בארצות אחרות. עבור החלום הציוני על כל פנים אין בזה ממש, מפני שזאת בריחה כדי לא להישחט בברלין או בפארק בברוקלין לדוגמה, ולא מתוך חזון ושליחות. האמת זה לא חשוב למה היהודים עולים. יש חוק המאפשר לעלות לישראל והם עולים. היום אין יותר משחק של כן ציוני או לא ציוני. היום אנחנו צריכים לבצע עלייה אחרת. לעלות למדרגה רוחנית לפיה "ציוני" הוא מי שמדבר עבור קשר של כל עם ישראל ביניהם ועל התקשרותם יחד לכוח העליון. זה נקרא ציוני, זאת נקודת הציון. "ציון" מלשון "יציאה" - יציאה מהטבע האגואיסטי, מהישראליות קשת-העורף אל טבע אלטרואיסטי, טבע של דאגה ונתינה לזולת, טבע של איחוד ואהבה. זה הכוח הפנימי שמחלחל אל אומות העולם, זה האור לגויים. פעם היה מספיק לבוא לארץ, להקים חומה ומגדל ולאחוז נשק בשתי ידיים, אבל היום זה לא עובד. ליהודים יש תפקיד משמעותי, להתחבר ביניהם ולחבר את העולם כולו אליהם - אל החיבור המתנקז לכוח העליון. הגיע זמן פירעון ההבטחה שלנו בהר סיני, להתאחד כאיש אחד בלב אחד. אם לא נקיים את מה שהתורה דורשת מאיתנו, להתאחד אל מול הכוח העליון שהוא אחד, לא תהיה ציונות, לא עם ישראל, לא מדינת ישראל. פשוט. ודאי שהכוח העליון לא יחליף אותנו לעם אחר כדי לקיים את התיקון שלו בבריאה, להביא את העולם לחיבור על פני הפירוד, אבל אם לא נציב את החיבור בינינו כחזון שלנו כעם, נצטרך לסבול הרבה כדי להפוך את עצמנו בכל זאת למי שאנחנו מיועדים להיות. אם לא מתוך משיכה ורצון, בעל כורחנו זה ייעשה.
Eliav Asher Batito
Eliav Asher Batito 4 חודשים לפני
חחחחחח אנחנו לא אנושים. חחחח אם העולם מאמינים לזה העולם באמת עיוור
Kirusan *-*
Kirusan *-* 4 חודשים לפני
@Eliav Asher Batito לא העולם*
Eliav Asher Batito
Eliav Asher Batito 4 חודשים לפני
סליחה לא העם חלק ממנו
GogoMagog
GogoMagog 4 חודשים לפני
הם לא רק עיוורים גם שוטפים להם את המוח לצערינו
Ben Ben
Ben Ben 4 חודשים לפני
אין מספיק טייסים במדינה שיטיסו את כל המטוסים שאנחנו קונים מאמריקה
Gad
Gad 4 חודשים לפני
ביידן סבבה הבעיה היא לא איתו אלא אם יקרה לו משהו בכהונה איזה שבץ או משהו והסגנית שלו תחליף אותו היא יכולה להיות יותר גרועה מאובאמה ולהיכנע לרג'ילה טאליב האנטישמית שמה ובכלל, הנציג הבא של הדמוקרטים אחרי ביידן יהיה יותר גרוע מאובאמה צריך לקוות שהרפובליקאים יתעשתו יתנקו מהשחיתות ויבחרו מישהו נורמלי לרוץ לנשיאות אם טולסי גאבארד נבחרת היא לוקחת את הנשיאות
אליהו דיטש
אליהו דיטש 4 חודשים לפני
לדעתי זה מיותר צריך לוותר על הכסף שארה"ב נותנת לנו ישראל מסתדרת מצוין גם בלי זה
בי דו
בי דו 4 חודשים לפני
@eden5260 לא כתבתי למכור נשק לסין.דבר שני יש לחץ מהמפלגה הדמוקרטית להגביל את הסיוע ולהתנותו.הפרוגרסיבים הם כח חזק במפלגה הדמוקרטית כח שמתחזק וראוי לשים לו לב.בנוסף העולם משתנה ולא קבוע כך שדברים עלולים להשתנות.אז צריך להיות עם האצבע על הדופק.ולדעת להתאים את עצמך למצב.
eden5260
eden5260 4 חודשים לפני
@בי דו זה שטויות כי לתלות של ישראל להתיישר לדרישות של ארצות הברית אין שום קשר לסיוע. ישראל וארה"ב זו מערכת יחסים גיאופוליטית מלאה באינטרסים ישראל לא תמכור פתאום נשק לסין. סיום הסיוע ישתיק את המבקרים אבל לא יחזק את ישראל באיזשהו אופן מדומיין
בי דו
בי דו 4 חודשים לפני
@Robin Marsh זה לא עניין של אגו. זה עניין של פחות תלות עצמית. וככל שאתה נזקק יותר אתה נרמס יותר. ככל שאתה יותר עצמאי אתה מוערך יותר. מה גם שהפרוגרסיבים לוחצים להתניית הסיוע ביישור קו מדיני עם ארהב. בקיצור פחות תלות יותר חופש ועצמאות. אני מדבר על הסיוע הכספי בלבד.
Robin Marsh
Robin Marsh 4 חודשים לפני
עם אגו ורק אגו, לא מצליחים. לא בחיים הפרטיים ולא בקבוצה ומן הסתם לא מדינה קטנטונת כמו שלנו עם טונות של "מעריצים".
בי דו
בי דו 4 חודשים לפני
אפשר לוותר בעוד עשור או שניים לא כרגע.וגם רק על הכסף. ולא על רכישת הנשק
אושר דהן
אושר דהן 4 חודשים לפני
מתי המוסד יקים יחידת חיסול לשונאי ישראל פחות מעלה יותר פרו ישראליים
spaghetti dude
spaghetti dude 4 חודשים לפני
גם עילג וגם טוטליטרי רוצה להיות ראש הממשלה?
Aviel Avi
Aviel Avi 4 חודשים לפני
חחחח 👍
א ש
א ש 4 חודשים לפני
חדשות בארץ ישראל בתקופת השואה
א ש
א ש 4 חודשים לפני
חדשות בארץ ישראל בתקופת
ליאור הרשקוביץ
ליאור הרשקוביץ 4 חודשים לפני
הסיפור האמיתי: האמריקאים משקיעים כאן כי אנחנו בסיס ניסויים שלהם, מפתחים ביחד עם אמריקה מערכות נשק גילוי וכדומה, הם זוכים בידע שרק במזרח יכלו לגלות ולהסתכן בהדלפות, אנחנו חברי אמת, למה יש באמריקה מתנגדים למענקים האלה? (שגם ככה חוזרים בפרסה ישירות לכיס האמריקאי) כי מתנגדי ישראל נמצאים בכל מקום ולובשים חליפות ומדברים גבוהות גבוהות בכל מיני פרלמנטים ומושבים כאלה ואחרים ומנסים בכל כוחם לפגוע בלגיטמיות של ישראל לחיים שקטים ובטוחים, שלא יחרטטו אותנו עם ההתנחלויות כי גם לפני המוסלמים בכל מקום בעולם רצחו אותנו בכמויות. האמת היא שזאת מלחמת דת, שהפלסטיני צועק אללה אכבר הוא רק מזכיר לנו שזאת התקפה איסלמית ולא לאומנית (אם היה צועק "יחי פלסטין" או "טוב למות בעד ארצנו" או אולי היה מקורי והיה צועק "תמות נפשי עם יהודים". אמן ויהיה שמאל קיצוני חזק אצל הפלסטינים שיוכל לקחת את המושכות לפחות בפלסטין כי עזה אבודה.
בי דו
בי דו 4 חודשים לפני
@Shikze כל ההסטוריה מלאה פרעות ביהודים והשיא בשואה.גם כשלא היה מדינה ואפילו לא ציונות הציונות קמה מהפרעות.
Ely copter
Ely copter 4 חודשים לפני
@Shikze אה וכן זה סובב מסביב לאדמה אבל המלחמה על האדמה היא רק מעשה סימבולי למלחמת הדת שמתרחשת ושאנחנו מעדיפים להתעלם מ
Ely copter
Ely copter 4 חודשים לפני
@Shikzeאתה יודע שהיו להם פוגרומים גם ...אתה יודע באיזה עוני מחפיר הם חיו עם חוקים משפילים
Shikze
Shikze 4 חודשים לפני
@Ely copter שנאה ליהודים תמיד היית.. אבל היא שונה כיום הרוב שאתה רואה יש להם קשר מוסלמי. והסיבה שהמוסלמים שונאים את ישראל זה כביכול כי לקחנו את השטח הפלסטיני ובהמשך כבשנו עוד.. זה מה שמסתובב סביב השנאה של המוסלמים ליהודים שדרך אגב חיינו איתם בסדר גמור(האזרחי סוג ב) לפני שנהיית מדינת ישראל..
Ely copter
Ely copter 4 חודשים לפני
@Shikze נופ שנאת ישראל היא דבר שקיים עוד מלפני כיבוש שטחים כאלו או אחרות... השנאה לא משתנת רק התירוץ משתנה בכל מקרה עד שלא נבין שהמלחמה בישראל זה מלחמה דתית (והאירופאים פחות רלונטיים) הערבים ינצחו והסבבים של המלחמה ימשיכו
Lev Osinovsky
Lev Osinovsky 4 חודשים לפני
לא אמרו מילה על פרויקט של מטוס קרב ישראלי שנסגר בתמורה לסיועה. לא רק מרוויחים מזה, גם מפסידים, כך שאם הם אפילו מקטינים סיועה, זה הזדמנויות לישראל לפתח נשק ולהרוויח גם ממכירה ומזה ארצות הברית מפחדת ומוכנה לשלם שלא יקרה שיש להם מתחרה לסחר בנשק.
IIIBETEPIII
IIIBETEPIII 4 חודשים לפני
@Yosef Goldberg פרוייקט הלביא היה ישים, היה אינטרס גם למכירה לסין והודו. אך ישראל העדיפה את הגב האמריקאי, וגם כבונוס כ 300 מטוסי f16 פלוס סיוע כלכלי, ועכשיו גם ה f35. פשיט דיל שווה.
IIIBETEPIII
IIIBETEPIII 4 חודשים לפני
זה לא מתחרה, ישראל גם ככה מתחרה ברוב תעשיית הנשק. זה יותר סיוע למטרת שליטה בבעלת ברית במזרח התיכון.
Yosef Goldberg
Yosef Goldberg 4 חודשים לפני
@RageSmirk על מה אתה מדבר? האמריקאים שנים מבקשים שנמכור להם את האויוניקה שלנו (כל המערכות מחשוב, הנחיית טילים וכו') ישראל מסרבת בתוקף. זה ההבדל היחיד בין המטוסים שיש לנו לעומתם וכמובן ששלהם חדשים יותר ומדגמים מאוחרים יותר אבל זה נטו כסף.
RageSmirk
RageSmirk 4 חודשים לפני
בל נשכח שמטוסי הקרב שמוכרים לנו חלשים ממקביליהם האמריקאים
yoav. vaoy
yoav. vaoy 4 חודשים לפני
@Yosef Goldberg מצטט את הקברניט
Ben Lavi
Ben Lavi 4 חודשים לפני
3.8 מיליארד דולר בסיוע שווה כנראה פיטורים של אלפי עובדים. והסיוע עוד ימשיך ויעלה וככה תלות התעשייה האמריקאית בישראל.
yoav. vaoy
yoav. vaoy 4 חודשים לפני
ממש לא
JustFloopy
JustFloopy 4 חודשים לפני
זה הדדי יש דברים שהם נתלים בנו ציפים למחשבים waze ולא מזמן הבאנו להם 2 כיפות ברזל
יהודה גלר
יהודה גלר 4 חודשים לפני
טיעונים לא הגיוניים, אם הם ירצו להפסיק את הכספים לא יפטרו עובדים בבויאנג, מקסימום הם יביאו להם את הכספים ישירות.
eden5260
eden5260 4 חודשים לפני
חחחחחחחחח אחלה רעיון כמה זה 3.8 מיליארד לחלק לכמה אלפים
7 7
7 7 4 חודשים לפני
לא ככה עובדת כלכלה!!
Alex Koltsov
Alex Koltsov 4 חודשים לפני
Strong support for Israel
ĶÕŦź
ĶÕŦź 4 חודשים לפני
הוא משרת רק את ארצות הברית
Military Allies
Military Allies 4 חודשים לפני
לא, בזכות הסיוע יש לנו את חיל האוויר החזק במזרח התיכון
י ש י
י ש י 4 חודשים לפני
הגיע הזמן להיות מספיק חזקים בשביל להיות חופשיים מהלחץ של האמריקאים...
לול לול
לול לול 4 חודשים לפני
@Michael Arden ב1956-1973 לא היה לנו עזרה בכלל. היינו לבד. אפילו צרפת הפסיקה למחור לנו נשק ועברה לצד הערבי. ועדיין ניצחנו ב6 ימים
בי דו
בי דו 4 חודשים לפני
@7 7 המדינה צריכה לעבור לצבא מקצועי ושכיר בהדרגה.לפטור את החרדים מגיוס ולשלבם בעבודה.להגביר את העליה.ולפתוח את השוק לתחרות אמיתית.לשלם שכר גבוה לחיילים ואנשי הקבע.כל מי שלא יתגייס ישלם אגרת כופר.לסלול מסילות מאילת ועד הגולן.להרים נמלי תעופה בנגב ובגליל.ולפתוח שווקים חדשים בעולם.
7 7
7 7 4 חודשים לפני
@בי דו אין לדעת מה יהיה (אני לא מאמינה שארה''ב תעשה זאת מיוזמתה על אף הלחצים מבית, אבל נקווה שבישראל כן יבינו את החשיבות) אם כן יהיה עיניין אני חושבת שנוכל בשנים הקרובות ליישם... יש כמה צעדים יכולים להזניק את הכלכלה במהירות בנייהם: להפסיק את האופן בו מקבלים חלתני'קים קצבאות ולהתחיל להחזיר אותם למעגל העבודה, חברות סטארטפ יפסיקו להמכר לטיקונים בארה''ב- ויתמקדו בפיתוח בארץ (צריך להיות גיבוי מלא של המדינה לסייע להם), הגדלת אחוז הרווח של המדינה מחברות המתעסקות במשאבי טבע ועוד...
בי דו
בי דו 4 חודשים לפני
@7 7 קודם צריך ממשלה מתפקדת..ויצוב הכלכלה כמה שנים.העניין שזה לא עולה על הפרק בכלל וחבל.אני יגיד לך למה זה לא יקרה?כי כל כמה שנים יש מלחמה והמערכת צריכה עוד ועוד כסף.ולכן הם לא יוותרו על אף סיוע.
7 7
7 7 4 חודשים לפני
@בי דו לא ניראלי שנכון בתקופה זו.. המדינה בגרעון עצום, וגם הכלכלה עוד מקרתעת אחרי הקורונה... אבל בהחלט משהו שצריך להתחיל ליישם בשנים הקרובות...!!
MarcoHuana
MarcoHuana 4 חודשים לפני
אתם מבינים מה היה פה רק בגלל ביבי בעצם הם לא נוגעים בתקציב, נראה לי שאנחנו נתגעגע אליו מאוד
MarcoHuana
MarcoHuana 4 חודשים לפני
@Robin Marsh ההזויים האלה לא מבינים את זה, בראש שלהם רק לא ביבי כי הוא ימני ששם את כולם בכיס הקטן, השמאל הזה הזוי תראו מה קורה בשבדיה, ובצרפת ובכלל בכל אירופה, אין להם שמץ של מושג איך הם יוצאים מזה
Robin Marsh
Robin Marsh 4 חודשים לפני
אני בווח שנתגעגע. הוא לא מושלם אבל מי כן? בטוח שלא הקירקס שאמור לייצג אותנו בעוד רגע .
נתנאל ציון
נתנאל ציון 4 חודשים לפני
רק בגלל ביבי?איך זה רק בגלל ביבי ? הוא הראשון שהוריד סיוע כלכלי כללי לטובת סיוע ביטחוני בשבילם ומאז 3 ראשי ממשלה עשו אותו דבר בדיוק...
arthur L
arthur L 4 חודשים לפני
@MarcoHuana שניהם עובדים עבור המועצה ליחסי חוץ של ארצות הברית, שניהם משרתים את אותו אדון, וזה לא אנחנו
MarcoHuana
MarcoHuana 4 חודשים לפני
@arthur L אל תשווה בין מחט לתחת
נטע רוזנברג
נטע רוזנברג 4 חודשים לפני
אני לא יודע אם הייתי קורא לברני "קול בשוליים"... הבחור התמודד ךנשיאות ארה"ב
רבקה כהן
רבקה כהן 4 חודשים לפני
יהודנריט ברני
בי דו
בי דו 4 חודשים לפני
הבעיה שהשוליים מתרחבים מאוד. לפעמים השוליים הם קובעי הטון. לא הייתי מזלזל בקיצונים.הכח שלהם לפעמים גדול מהציבור הכללי
Ayal Pollak
Ayal Pollak 4 חודשים לפני
הוא התמודד לראשות המפלגה הדמוקרטית, הוא כל פעם מנסה לעשות את זה ותמיד נכשל (הפעם הוא פרש לפני רגע האמת)
איתי מ
איתי מ 4 חודשים לפני
סיוע מיותר תפסיקו להתרפס קבוצת פחדנים ולקקנים לא מוכנים להודות באמת ולא מבינים שארהב היא לא באמת ידידה של ישראל ובעצם המדינה היתה צריכה מזמן להפסיק לקבץ נדבות ולהשיג הרבה יותר מהסיוע על ידי מכירת נשק מה שכרגע נאסר ועוד דברים והכי חשוב שיפסיקו להתערב לנו בחיים אבל אתם אוהבים כל כך אוהבים להרגיש שהאמריקאים ידידים ושולטים בכם כמו שאתם אוהבים את האוייבים שלנו (הערבים)ומנסים להנדס לנו את התודעה הייתי מצפה מאנשים שמנסים לייצג נאורות להעלות טיעונים לפחות למה הסיוע מזיק ולייחל ליום שלא נזדקק לו אבל מה?אתם מתים עליו כי בזכותו ישראל לחוצה מהאמריקאים ולא יכולה לעשות ככל העולה על רוחה הרי רבים מכם שמחתם על התביעה בהאג זה כנראה מגיע מאותו מקום אז לסיכום הסיוע האמריקאי לא מסייע לנו מלבד שהוא מסייע לאלילי השלום והאוטואנטישמים לעצור את מדינת ישראל מהכיבוש שהם מגדירים .
איתי מ
איתי מ 4 חודשים לפני
@Gad תהיה חכם ותשנן את המשפט הזה שוב ושוב כי הוא רחוק ממך
Gad
Gad 4 חודשים לפני
תהיה חכם אל תהיה צודק אם אתה רוצה פה מצדה 2 אין בעיה שתלך מול כל העולם ואשתו אם אתה רוצה לחיות מדינה קטנה של יהודים בתוך ים של מוסלמים, אתה חייב גב
אלי מן
אלי מן 4 חודשים לפני
גם אברה רוצה מטוס קרב מארצות הברית ... אבל אברה לא יכול ... אברה בעזה
²⁰¹⁴ ʷᵃˢ ᵃ ᵍᵒᵒᵈ ʸᵉᵃʳ
²⁰¹⁴ ʷᵃˢ ᵃ ᵍᵒᵒᵈ ʸᵉᵃʳ 4 חודשים לפני
זה לא ווינט פה, התבלבלת
Joky
Joky 4 חודשים לפני
לא הבנתי אבל זה היה מצחיק
ארארארר טאטאטטאא
ארארארר טאטאטטאא 4 חודשים לפני
שישאר בעזה. לכל אדם יש חופש בחירה הוא בחר את זה
Osher Ohayon
Osher Ohayon 4 חודשים לפני
זו הסיבה האמיתית שאמריקה מרוויחה מזה: אנחנו הישראלים הקבלני ביצוע, בכל תקיפה שלנו אנחנו משתמשים בהרבה טכנולוגיות ונשקים חדשים. למשל F-35 - התקיפה המבצעית הראשונה (2018) שתקפנו יעדים איראניים בסוריה. כנ"ל יירוטים עם מערכת פטריוט,טילים וחימוש של מסוקים ומטוסים. לארה"ב אין הרבה "הזדמנויות" לבחון את הנשקים שלהם ואת טבילת האש אנחנו עושים. כנ"ל כל ההפלות של חיל האויר והתמודדות עם סוללות הגנה רוסיות - ארה"ב לומדת את תורת הלחימה של צה"ל. שמחתי לעזור 🤟
בר
בר 4 חודשים לפני
מדויק
ארארארר טאטאטטאא
ארארארר טאטאטטאא 4 חודשים לפני
@Anthony cohen חחחחח הבחור רשם מה שרשמת. זה שפירטת ורשמת מגילת הסתר עשה את דבריך יותר נכונים? חחחח
Anthony cohen
Anthony cohen 4 חודשים לפני
טעות !!! מה שאתה כותב זה החלק הקטן ביותר !!! ומה אם הנשק השלל שאנחנו נותנים להם בזמן מלחמה ??? מה אם הפרסום בחינם שהם מקבלים מהמוצרים שלהם ש מוכיח את יעילותם ??? איפה השדה נסוים שלהם ??? באריזונה ??? לא !!! כאן !!! אם ישראל קונה סימן שהוא טוב !!! וכל זה תמורת מה??? כסף שאנחנו מחזירים (בגלל שזה לא מתנה) ב תנאים טובים אבל מחזירים!!! או בדבר הכי היקר שלנו!!! דם של האנשים שלנו בצבא !!! כל זה ו עוד ה קקות מחזיקים מעצמם ,עוד משתינים עלינו מגבוה ו מכתיבים לנו תנאים !!! תמצא לי מדינה ש מוכנה לשלם מחיר כזה !!! מי שחושב ש אה"ב חברים שלנו טועה!!! הם אויבים שלנו כמו כל מדינה אחרת!!! זה רק כדאיות לשתי הצדדים בלבד!!! אז תפסיקו ללקק להם את התחת!!! שמחתי לעזור לך !!!
ori_ gadassi.
ori_ gadassi. 4 חודשים לפני
יפה אמרת
SEEKING
SEEKING 4 חודשים לפני
לא שווה הם מוכרים לנו ביוקר מיירטים של כיפת ברזל ב 100.000$ ישראל צריכה 25.000.000.000$ דולר לא 3.8
sHE beLIevED
sHE beLIevED 4 חודשים לפני
@eden5260 לא... הוא מיוצר ברפאל
eden5260
eden5260 4 חודשים לפני
@sHE beLIevED היצור נעשה שם לא פה. לא שיש לזה קשר לעלות
sHE beLIevED
sHE beLIevED 4 חודשים לפני
א. הם לא מייצרים לנו תטילים זה תוצרת ישראל כל מה שהם קיבלו תמורת ההשקעה בכיפת ברזל זה תידע על המיירט זהו לא הרבה וזה לא ביוקר זה פשוט המחיר עלות כי טיל כזה מאוד מתוחכם כמובן שיעלה הרבה
תמר אבני
תמר אבני 4 חודשים לפני
מעניין את הסיוע לעזה שהולך לטרור ומלחמות מיותרות שהמטונפים גורמים לנו כל פעם מחדש ,על זה הם לא מדברים , את זה הם לא מגנים !!!! השמאל אשם וגורם לשינאה ביננו ובין העולם כולו , השם ישלם להם כתגמולים במהירה , אמן ואמן !!!!!!
ליאור הרשקוביץ
ליאור הרשקוביץ 4 חודשים לפני
50 אלף דולר ורפאל מייצרת אותם
Hig Light
Hig Light 4 חודשים לפני
חצופים!
neta sapir
neta sapir 4 חודשים לפני
שיבואו לחיות כאן ואז יעשו סיור בעזה . וידברו .
נתנאל ציון
נתנאל ציון 4 חודשים לפני
@מלך תפוחי האדמה מה הקשר איזה פצצות יש לי ? אם אני אזרח נושא אקדח מותר לך לתקוף אותי בסכין כי לך יש נשק פחות מתקדם. אם לקרוב משפחה שלי יש משוריין (ויש כוכבים הוליוודיים ועשירים מופלגים שרכשו טנק בלי יכולת לירות פגזים) מותר לך לתקוף את הבית שלי כשאתה חמוש ברובה או סכינים ומצ'טות,ואז להגיד "למה תקפת אותי אני חלש יותר עם ציוד פחות טוב?" . אז מה אם יש לי פצצת אטום ? הקו קלוקס קלאן בארצות הברית הפציץ בתים וכנסיות של שחורים ברחבי ארצות הברית בשנות ה60 . לא שמעתי שאף אחד אומר "למה לתקוף מתחמים של קבוצות גזעניות? למה לתקוף אנשים עם ציוד פחות מוצלח ולהפעיל נגדם יחידות משטרה מיוחדות וכלים מודיעיניים מיוחדים? למה צריך לעשות מצור על בית של משפחה שתומכת בעליונות גזענית/לאומניות לבנה/התנתקות מארצות הברית-אנשים פשוטים עם כלי ירייה קטנים מול כל הממשל הפדרלי של ארצות הברית ? למה צריך לשלוח את המשמר הלאומי לאכוף חוקים נגד אכיפה גזענית בדרום ארצות הברית? מה יכלו הכפריים הפשוטים באלבמה וג'ורג'יה לעשות מול צבא ארצות הברית שחמוש בכל הנשקים הכי מתקדמים בעולם,כולל רוב פצצות האטום בעולם? ההיגיון עצמו פגום,בוודאי כשהם מיישמים אותו בצורה כל כך מפלה ושמים את ישראל על "ראש שמחתם" -כשעדיין המוני אזרחים נהרגים מהמעורבות של המדינות האנגלו סקסיות באפגניסטן והתערבויות של ארצות הברית בסכסוכים בעולם ...
בי דו
בי דו 4 חודשים לפני
@מלך תפוחי האדמה אז תצטרף ותפתח להם את תעשיית הנשק. רק תתן להם נקודות ציון שלא ירו על המשפחה שלך.
מלך תפוחי האדמה
מלך תפוחי האדמה 4 חודשים לפני
@Greenix אבל זה לא שיווין כוחות רצועה שיורה רקטות שיכולות רק להרוס בית או מדינה שיש לה פצצות שיכולות להרוס עיר שלמה
Greenix
Greenix 4 חודשים לפני
@מלך תפוחי האדמה חחח כרגיל העולם הליברלי והמטומטם שלנו נוטה לצד החלש בלי להסתכל על עובדות, פתטי
Joky
Joky 4 חודשים לפני
@Anthony cohen הוא רק אמר שאפשר להבין אותם תרגע
CrazyMLGTengu
CrazyMLGTengu 4 חודשים לפני
First
אפל הוציאו איירפודס ענקי?!
14:59
TechKeysar
צפיות 181 אלפי
אושר כהן - הנה את בוכה
4:23
Osher Cohen Music
צפיות 423 אלפי
Rag'n'Bone Man - Human (Official Video)
3:18
Rag'n'Bone Man
צפיות 1
Ed Sheeran - Shivers [Live from the Graham Norton Show]
3:48
Ed Sheeran
צפיות 1.1 מיליון
Nelly Furtado - Say It Right (Official Music Video)
3:55
Nelly Furtado
צפיות 657 מיליון
יום הזיכרון 2020 - אנחנו זוכרים | צה״ל
3:42
צה״ל - צבא ההגנה לישראל
צפיות 27 אלפי
ביבי מנסה לשכנע את חן מזרחי להתחסן
1:37
חן מזרחי הערוץ הרשמי
צפיות 33 אלפי
The White Buffalo - House of the Rising Sun
5:23
Emre Kerabark
צפיות 50 מיליון
אושר כהן - הנה את בוכה
4:23
Osher Cohen Music
צפיות 423 אלפי
קופה ראשית עונה 3🛒 | אבא של טיטינסקי - פרק 12
25:22
כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי
צפיות 1.4 מיליון
Sia - Cheap Thrills (Lyrics) ft. Sean Paul
3:40
Pizza Music
צפיות 3.8 מיליון
אני ודניאלה התחתנו!!!
17:19
קווין רובין
צפיות 601 אלפי
Last To Take Hand Off Lamborghini, Keeps It
15:43
MrBeast
צפיות 16 מיליון
Insane Cake Cutting!
9:03
Beast Reacts
צפיות 8 מיליון